Zapowiedź: HOMO INFORMATICUS 3.0 – informatyka, człowiek, społeczeństwo

HOMO INFORMATICUS 3.0 – informatyka, człowiek, społeczeństwo

HI3-zaproszenie-212x300Instytut Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zakład Filozofii Techniki i Rozwoju Cywilizacji zapraszają  w dniach 4-5  grudnia 2015 r. na ogólnopolską konferencję naukową HOMO INFORMATICUS 3.0 – informatyka, człowiek, społeczeństwo.

To już trzecia edycja interesującej konferencji interdyscyplinarnej, w której członkowie grupy „Filozofia w informatyce” będą brali udział jak w poprzednim roku.

W tej edycji organizatorzy zwracają uwagę na badanie związków łączących informatykę z naukami humanistycznymi i społecznymi. W obliczu gwałtownej ekspansji technik informatycznych w różnych obszarach kultury interdyscyplinarne analizy społecznego wymiaru rewolucji informatycznej są z pewnością bardzo potrzebne.

Termin nadsyłania zgłoszeń (temat oraz abstrakt): 10 listopada 2015 r.

Więcej informacji na ten temat na stronie organizatora.

by geralt (Public Domain)

by geralt (Public Domain)

About P.Polak

Zajmuję się historią filozofii polskiej i filozofią informatyki. Po pierwsze, interesują mnie związki filozofii z Krakowem zwanym już w XV w. "Atenami polskich filozofów". Szczególnie interesuje mnie filozofia przyrody. Pisałem również o filozofii we Lwowie, ale w wersji monografii "tylko dla zawodowców". Po drugie, zajmuję się filozoficznymi problemami w informatyce (sztuczna inteligencja, metodologia, ontologia) a przy okazji również filozofią techniki. Po trzecie, w wolnych chwilach dla przyjemności piszę o tradycjach polskiej kultury wina dzieląc się perełkami odnalezionymi w dawnych publikacjach.

Posted on 6 listopada 2015, in człowiek-maszyna (interakcje). Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: