49. spotkanie – Moc języków obiektowych

Drugie styczniowe spotkanie poświęcone było filozoficznej analizie języków obiektowych. Referat przedstawił dr Robert Janusz (Akademia Ignatianum).

W trakcie referatu oraz dyskusji skupiano się na wyjątkowych własnościach języków obiektowych oraz na filozoficznym znaczeniu tychże własności. Okazuje się bowiem, że języki obiektowe mają unikalne cechy predestynujące je do modelowania skomplikowanych zależności, jakie pojawiają się w filozofii. Stąd wydają się one najlepszym narzędziem do rozwijania nurtu badań zwanego philosophy in silico.

Wiele przykładów zostało omówionych w kontekście języka Python.

pythonlogo1

About P.Polak

Zajmuję się historią filozofii polskiej i filozofią informatyki. Po pierwsze, interesują mnie związki filozofii z Krakowem zwanym już w XV w. "Atenami polskich filozofów". Szczególnie interesuje mnie filozofia przyrody. Pisałem również o filozofii we Lwowie, ale w wersji monografii "tylko dla zawodowców". Po drugie, zajmuję się filozoficznymi problemami w informatyce (sztuczna inteligencja, metodologia, ontologia) a przy okazji również filozofią techniki. Po trzecie, w wolnych chwilach dla przyjemności piszę o tradycjach polskiej kultury wina dzieląc się perełkami odnalezionymi w dawnych publikacjach.

Posted on 24 stycznia 2018, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: